BESTIE

 

Jarka Vinklerová 

- zpěv, kytara

 

Jana Vinklerová 

- baskytara

 

Lukáš Doksanský 

- bicí

BESTIE je další z aktivit sester Jarky a Jany Vinklerových.

Dole zleva: Lukáš Doksanský, Dáša Štastná, Jana Vinklerová; Nahoře: Jarka VinklerováKapela začala fungovat po rozpadu Páry, na konci roku 1990. Bubenice a zpěvačka zmizely, jedna do jiné kapely, druhá později na mateřskou. Zůstaly ségry a Dáša. V kapele Drakar (J. Sekyra) objevily čirou náhodou Lukáše Doksanského, tehdy ještě studenta konzervatoře, a zlanařily ho i do svojí znovu začínající kapely, jen s novým názvem. Dodatečně zjistily, že bydlí v té samé ulici - Švédská, jen o tři baráky níž a Lukáš že kolem nich vždycky sviští na koloběžce do školy :o)

Kapela zůstala věrná metalu a nutno podotknout, že díky Lukášovi to začal být pořádný nářez, dva kopáky... Jarka získala pověst jako kytaristka s nejrychlejší pravačkou,Foto z koncertu v Katowicích, kde hrála mj. i ESTER (rock fest), uprostřed pořadatel :o) která strčí do kapsy i chlapy. Ale možná to Ruda Rožďalovský (výrobce kopií aparátů Marshall aj.) rozšiřoval proto, že Bestie hrály na aparaturu „Rožďall“ :o)))

Dáša během času také zmizela - do jiné kapely, a zůstalo pouze „švédské trio“ – nezaměňujte se švédskou trojkou !!!!!!

Během necelých dvou let fungování odehrála BESTIE pár koncertů v Zleva: Dáša Šťastná, Lukáš Doksanský, Jarka Vinklerová, Jana VinklerováPraze, různé festivaly a festiválky... Ale bohužel ani tahle kapela neměla dlouhého trvání, Jana ze zdravotních důvodů musela odložit i basu... Jarka odešla hrát do tehdy začínajících KSICHTIES…. Lukáš naplno do skupiny KING SIZE a po dostudování konzervatoře na profesionální dráhu bubeníka.

I když BESTIE nebyla nikdy čistě dívčí kapela, byl to zase rodinný podnik - Jarka s Lukášem spolu začali chodit a později se i vzali. :o)

 

 

-kb-