Jak jsme nebyly v ELLE

    Bylo nebylo... Jednoho dne přišel Den s velkým D.Ozval se mi redaktor z časopisu ELLE, který připravoval článek o dívčích kapelách. Z mé radosti zbyla jen část poté, co měl zájem pouze o celodívčí kapely... Záměrem nebylo totiž veřejnosti ukázat ženskou, hudebnici, co hraje v kapele, nýbrž kapelu ze samých žen. Takže ostrouhaly party TOY, ZABA, MATAHARI, FOUR ROSES... O SUN BEACH a TAO nemělo cenu psát, protože již neexistují -a tak kandidátem jako jediným se stala kapela STILLKNOX.

    Situace se trochu  ztížila skutečností, že Eliška byla právě jednou nohou na letišti za účelem putování do Ameriky... Každopádně holky udělaly rozhovor.... A zbývalo dodat jen fotku. Tu si ovšem chtěla redakce nafotit sama dle jejich specielního záměru... Článek měl dát dohromady co nejvíce kapel stylu rock, pop, a článku pak měly korunovat fotografie, kde děvčata svedou společně na fotce polštářovou bitvu. Nalíčené a načesané a oblečené dle posledních trendů stylisty ELLE... STILLKNOX nesouhlasily - a ostrouhaly taky. :o/ A tak jsem alespoň doufala, že vyjde pár řádků  z několikahodinového rozhovoru na téma ženská a hudba, povídali jsme si o Babyfestu, o nejrůznějších jevech, které kapely, kde hrají ženské, provázejí... Vypadalo to slibně - konečně o ženských v muzice někdo napíše a měla jsem možnost alespoň ty kapely výše citované vyjmenovat, když již na té fotografii nebudou. Že tedy časopis s velkým nákladem představí řadu názvů skupin, které běžná veřejnost nezná, že konečně přestane být obecně vžitý název "dívčí kapela" zaměňován za pop-taneční soubory po vzoru  opráských "Spajsek". Každopádně padlo celkem asi šest kapel, které by se měly v článku objevit...

    Nutno říct, že autor článku, jinak velice sympatický a šikovný redaktor, měl bohužel nadřízenou. Zbývá dodat, že poté, co mu po zásahu shůry nezbyl z jeho článku kámen na kameni, odešel pracovat jinam. Pašák!!! :o) :o) :o)

    A jak to všechno dopadlo, a koho že si veřejnost pod definicí "dívčí kapela"  má na základě tohoto článku možnost představit? Nenechte si to ujít!!! :o)

strana 1

strana 2

strana 3

strana 4

strana 5

strana 6

---------------

    Závěrem dovolte malý soukromý komentář. Něco přece jen z mého rozhovoru v článku zbylo, i když to kdosi vložil do úst někomu jinému. A tak věta "Jenom nástroje totiž stojí kolem 30 tisíc za kus, včetně aparatury atd..." působí  vytržena z původního děje v této souvislosti více než komicky... Někdo si totiž zatraceně neuvědomil skutečnost, že ta děvčata, která ve svém článku představila veřejnosti ELLE, při vší úctě k nim, na podiu na nic nehrajou... :o)

-jh-