České rockerky se připravují na profesionální hudební dráhu

FOTOGALERIE - KLIKNI ZDE !!!

V říjnovém čísle bulvárního časopisu Elle vyšel článek o „dívčích kapelách“… Dle dostupných informací byl článek původně připravován jako průřez českými kapelami různých stylů. Jojo, ženské s rockovými hudebními nástroji jsou pro širokou veřejnost jednoduše podezřelé a tudíž až na mizivé výjimky nějak nebrané na vědomí… Podezřelé byly nejspíš i pro časopis Elle, který náhle na poslední chvíli vyškrtl mimo jiné rozhovor s kapelou STILLKNOX. Jedním z důvodů byl údajně fakt, že se holky nechtěly nechat nafotit na společnou fotografii s ostatními vybranými pop-skupinami, kde s  image od profesionálních designérů svedou polštářovou bitvu v konkurenčním boji (Čtenáři se mohou s článkem seznámit na internetové adrese http://babyfest.henych.com/elle.htm).

A protože nám bylo všem líto, tedy vedle již zmíněných Stillknoxek i ostatním rockerkám z kapel TOY, FOUR ROSES, MATAHARI, ZABA, atd., že se na této profesionální, zajímavé a vkusné fotografii nemůžeme po boku známých pop-dance kapel též vyskytovat, naše duše zastínily chmury. Až najednou přiletěl odněkud nápad – jsme rockerky a tak se vyfotíme se pro rockové fanoušky!!! Nebudeme se prát, protože se spolu všechny vzájemně přátelíme. A jak to celé dopadlo? Posuďte sami!!! :o) Ovšem zároveň slibujeme veřejnosti, že začneme na sobě pracovat, abychom i my jednou dosáhly patřičné slávy a byly uveřejněny v bulvárním tisku.

Specielně pro čtenáře Rock Shocku se mi podařilo zároveň získat rozhovor STILLKNOX a dalších rockerek bezprostředně poté, co se děvčata seznámila se smutnou skutečností, že v Elle nebyly.

„Cítím se strašně,“ říká jedním dechem zpěvačka Zuzana ze skupiny STILLKNOX. Obratem dodává, že jejím zájmem je začít okamžitě na sobě pracovat. „Vím to, moje image má mezery, a tak dlouho uvažuji o zásadní kosmetické změně,“ říká. Její přání již delší dobu je navštívit plastického chirurga. „Chci si nechat vyrobit nový kozy,“ říká a myslí přitom na obrázek Pamely Anderson na záchodě ve zkušebně. „Ty co mám, jsou pro současné trendy prostě nežádoucí a já nechci zůstat pozadu,“ dodává. To naopak kytaristka Eliška z téže kapely si žádné kozy šít nechat nechce. „Mám svoje,“ ukazuje a přitom smutně dodává, že ani to není pro svět šoubiznisu to pravé. Požadovaný tvar ale může vyspravit jedinečnou podprsenkou od Wondebry, kterou si zakoupí na kreditku svého manžela, který bude zrovna po výplatě. A co na to baskytaristka skupiny Hana? Ta jediná z kapely současným trendům víceméně odpovídá. Nespokojena je pouze s barvou svých očí a to, jak se již dočetla v jedné reklamě, lze řešit pomocí unikátních barevných kontaktních čoček.

To kytaristka skupiny MATAHARI Lýdie již se na úpravy svého zevnějšku dala. Přála si mít pro správný vzhled vyhovující současným trendům delší vlasy, nejlépe dredy. Protože si je ale při svém civilním zaměstnání odborné pracovnice v oblasti energetiky nemůže dovolit, vyřešila tuto otázku na koncertech barevnými příčesy. „Je to pohodlné, snadno udržovatelné. Peru to na 40 stupňů Celsia a mohu mít navíc barvu jakou potřebuji ke svému momentálnímu oblečení a líčení dle poslední módy,“ říká. Jak dodává, občas to přemáchne v aviváži, takže cítí i vůni svěžích jarních květů, i když jí na koncertu příčes spadne do panáka jablka. Její hudební kolegyně zpěvačka Žántí zase řeší zásadní změny ve stylu zpěvu. Rozhodla se, že již nebude používat svůj rockersky zabarvený hlas, dle zlých jazyků „zpěvo-řev“, kterým je MATAHARI tak typická a místy připomíná i Guano Apes, ale že začne od nového roku zpívat zásadně fistulí. „Fistule je základ a do popu, kterým se dále chci ubírat, se více hodí,“ říká. Jak mi v mailu napsala jako dodatek, přemýšlí také o novém uměleckém jménu, které by mělo být „spise mekci“, něco jako „Spice Janet“.

Naopak FOUR ROSES již jasno mají delší dobu, jen zatím nevědí, jak to provést. Baskytaristka Alice i kytaristka Jana se totiž již před časem shlédly v kapele Duo Kamélie a hodlají své předlouhé a chemicky černomodré vlasy ostříhat a odbarvit na blond, a nechat si nadělat rozkošné vlnky. Potýkají se však prozatím s technickým problémem – chemický průmysl totiž dosud nevyvinul tak silný odbarvovač, aby si s tolik let barvenými vlasy na tuto brutální čerň dokázal poradit a jediná možnost byla kvůli kráse trpět a chodit chvíli s ostříhanými vlasy černými, posléze černopřírodními až přírodněchemickyblond, než postupně odrostou do požadované chemické blond barvy. A to zatím obě roses značně znepokojuje, takže s konečným rozhodnutím prozatím váhají. I jejich bubenice Lucie nestojí stranou – hodlá svého pejska jménem Vlk, který je křížencem vlčáka a jakéhosi vlkodlaka, vyměnit v útulku za nějakou menší rasu, která bude barevně sladěná s odstínem jejího nového virblu.

Pozadu naopak nezůstává ani kapela TOY – jejich zpívající kytaristka Lenka si již předplatila časopis Elle na celé dva roky dopředu, aby nenechala nic náhodě, předplatila si na stejné období i pro jistotu Cosmopolitan. Společně se pak s blízko ní bydlící Janou z FOUR ROSES budou mít důvod vzájemně scházet, aby navázaly družbu mezi oběma kapelami. Již nadšeně plánují, jak se budou sklánět nad řádky časopisu a společně si číst témata, jako „kostýmy do zaměstnání“, „deset tipů jak sbalit chlapa“, „čím ho dostanete v posteli“, „jak si říct v zaměstnání o větší plat“ nebo „co nosí Britney Spears“. Lenka, inspirovaná fotografiemi z říjnového vydání Elle, se dokonce vzdala své nejmilejší zábavy, kterou bylo upalování plyšových medvídků, a pořídila si několik polštářů, které každé úterý pravidelně cupuje po obývacím pokoji, cvičíc se na budoucí profesionální foto. Další dny až do zmíněného úterka pak peří poctivě sbírá do sypku a připravuje se na den „D“, kdy může zase cupovat.

Zásadní rebelii však mezi českými rockerkami neustále provádí baskytaristka skupiny ZABA Jarka. Odmítá se tvrdošíjně líčit a módně oblékat dle trendů, neboť zastává naprosto nesmyslný názor, že ženské by měly na podiu především hrát. I ona ale chápe nutnost přizpůsobit se potřebám šoubiznisu a věc vyřešila šalamounsky – našla za sebe dvojnici. Ta bude od nového roku hrát na koncertech ZABY na playback a Jarka bude sedět za bednou a hrát „načerno“. O honorář se pak budou dělit padesátiprocentním podílem, neboť Jarka není lakomá.

A co na to říkají manažeři zmíněných skupin?

„Mám to těžké,“ říká Dědek, manažer STILLKNOX. „Jsem totiž ke kapele vázán i rodinnými svazky,“ dodává smutně a skepticky. Od FOUR ROSES manažer před časem utekl, další adept od FOUR ROSES utekl taky a skupiny ZABA, MATAHARI a TOY nikdo manažerovat nejspíš nechce jelikož se jich bojí. Děvčata jsou také z toho, že nemají vlastní manažery, patřičně smutná a nesvá. „Rády bychom měly svého manažera, nejlépe každá vlastního“ říkají jedním hrdlem a dechem. Jak dodávají, mohl by za ně mluvit, dělat rozhovory, říkat jim jak se mají chovat a jak mají mluvit, s kým mají chodit, jak se mají při focení tvářit, a vůbec by byly tak nějak koncepčně vedeny. „I s Dědkem je prd“, říká Elda, jeho choť, a dodává: „Dědkovi je úplně jedno, jak vypadáme, furt mluví o nějakým slově jménem  "charakter", kterej je prej důležitější než povrchní rady o tom, jak se nalíčit. Nerozumím mu.. Jestli mi zas domu přinese místo Kalvina Cleina nějakej levnej smrad, tak asi se rozvedu....“.

Děvčata se shodla, že si půjdou tvrdě za svým. Hnány motivačně fotografií svých úspěšnějších pop kolegyň proto již zakládají nové projekty, kde nebudou hrát na nástroje, ale pouze zpívat. A to ještě k tomu na playback. „Nesmíme nic nechat náhodě,“ říká Zuzana Stillknoxová. „Chceme být jako ony a já jen doufam, že mi ty kozy ušijou, než pojedeme to turné,“ říká nadšeně a těší se na novou image.

V otázce toho, zda skočit či neskočit někomu do postele, pokud si to bude přát a jim to pomůže ke kariéře, mají děvčata jasno. „Když chceš točit, tak musíš i skočit,“ říkají shodně. Dokonce již na tyto účely zakoupily ze společných peněz malou trampolinu, kterou mají umístěnou v tajné komnatě žižkovského klubu Guru, a přímo vedle ní se nachází prostorná postel. Trénují vždy nalíčené a oblečené dle posledních trendů a doufají, že se jim jejich píle a dřina zúročí. Hudební nástroje pověsily po zdech klubu na hřebík a cvičí se ve zpěvu na playback a diskotékovém tanci. Hudbu při jejich zkouškách jistí Michael Kyselka, navlečen do svého tradičního Hookers kostýmu ženy.

Zbývá snad dodat, že mezi děvčaty vznikl díky smutné události, že nemohly být v říjnové Elle, velice přátelský vztah. Společně se připravují na profesionální hudební dráhu a vzájemně si pomáhají. Společně chodí na nákupy po luxusních buticích, vybírají značkové oblečení a kosmetiku a sledují pravidelně reklamy na výrobky Vitalinea, müsli tyčinky, přírodní vodu bez minerálů a sprchové gely. Držme českým rockerkám palce!!!

-jh-