ZUZANA FENGLOVÁ

 

 rocková zpěvačka

Zuzana Fenglová je rocková zpěvačka. Nedělá komerci a není vidět v zábavných komerčních pořadech. Přesto patří svým hlasem mezi naše nejlepší zpěvačky a osobnosti českého tvrdého rocku.

Zpívá řadu let, podstatného úspěchu dosáhla se svojí kapelou AYERDALL v roce 1999 na soutěži Rock Made In Gambrinus.

Po delší odmlce se vrátila zpět na rocková podia s kapelou GLOCK 22. Nyní již s touto kapelou již nezpívá, fanoušci ji mohou vidět v MICHAEL SCHENKER GROUP REVIVAL.

 

Něco o Zuzaně...

 

Jako malá holka si zamilovala zpěváky jako F. Sinatra nebo  R.Charles. Asi v šesti letech přinesl její bratranec nahrávky skupin Deep Purple, Black Sabbath a Nazareth...  Od té doby chtěla být zpěvačkou a zpívat jen rockovou muziku. Účastnila se nejrůznějších pěveckých soutěží, dokonce si vyzpívala titul "Miss Dračiče" :-).

 

Její nejslavnější pěvecká éra je spojována s kapelou AYERDALL, která se stala ve svém stylu značně úspěšnou. Výhra v soutěži Made in Gambrinus, kdy prvenství znamenalo porazit zhruba 700 kapel, hovoří za své. Díky tomu měla kapela možnost natočit dvě desky. Na těch se mj. podílel textařsky hudební publicista Honza Petrčko. První album křtil kapele Láďa Křížek,druhé Aleš Brichta. Získali si spoustu fanoušků a vyhráli několik dalších soutěží, díky nimž vystoupili mj. i v televizním pořadu Michala Pavlíčka "Na Kloboučku".

Když jsme již u výčtu ocenění, Zuzana  se několikrát umístila v rockových časopisech na předních místech  jako zpěvačka roku a sexysymbol roku. Podílela se na natáčení alba Aleše Brichty a k němu vzniklém videoklipu k písničce "Lidi jsou lidi".

 

"V dnešní době musíte mít za sebou bohatého nebo hodně vlivné člověka, který vás tzv. udělá. Který vás dostane nahoru. Ale nic není zadarmo a já tyhle věci nehodlám praktikovat a ani jsem se nikdy k ničemu podobnému nepropůjčila," říká Zuzana, která si jde v podstatě celou svoji hudební kariéru svojí vlastní cestou. Kromě lásky k hudbě je známá i svojí láskou k přírodě a ke zvířatům. Vidí smysl svého života v pomoci přírodě, která neskutečně trpí lidskou hloupostí...

 

Chcete napsat Zuzaně? pište pomocí níže uvedeného formuláře.