FOUR ROSES

 

Jana Henychová - el. kytara, zpěv

 Alice Rottová, voc. - baskytara

Lucie Vostrá - bicí

V dubnu 2003 vyšel skupině maxi       singl "Nevěřím" u vydavatelství Media Atack...

 

 

Kapela FOUR ROSES je druhou kapelou, kterou jsem založila z důvodu veřejného produkování mé chaotické tvorby (po heavymetalové ESTER). Vznikla v roce 2000, zhruba v srpnu. Předtím jsem velmi krátce působila krátce v Ó-JE po uprchlých kytaristkách Lence a Míše :o) - viz TOY... A ještě předtím v kapele SUPERFLY.

Hudbu skládám většinou já, pár výjimek je z kuchyňky někoho jiného. S texty mi pomáhá Alice. :o) Mám radost, že jsem našla lidi, kteří jsou ochotni se mnou hrát to, co se FOUR ROSES***zleva: Alice Rottová, Jana Henychová, Lucie Vostrá...urodí v mé hlavě...  Jestli chcete, můžete navštívit naše internetové stránky.

Pár drbů ze zákulísí FR: První koncert původně celowoman FR se uskutečnil v únoru 2001 v rockovém klubu KAIN. Vlastně zcela první "ilegální" se konal ještě asi měsíc předtím v rockáči INFERNO, po kterém se samovyhodila FOUR ROSES***zleva: Jana Henychová, Lucie Vostrá, Alice Rottová...zpěvačka. Kapela prožila ve zkušebně  řadu změn, a to na pozici vokálu. Původní záměr mít sólovou zpěvačku selhal - za zmínku stojí pouze jepičí život ve FR talentované zpěvačky Míšy Pobudové). Zpívání zůstalo opět na mně. V kapele nám s vokály pomáhala nFOUR ROSES z natáčení v televizi Očko, IN-BOX 20.1.2003***zleva: Jana Henychová, Lucie Vostrá, Alice Rottová...aše kamarádka Pavla Zadáková ("nezpěvačka", které to paradoxně zpívalo ze všech vokalistek nejlíp)...Zpívala s náma chvíli i líderka ESTER Martina Divišová, jenže té bylo zase na vokály škoda. Později jsme ale udělaly radikální převrat, neboť nadále zůstáváme ve třech a nikoho už nesháníme.

Ke změně došlo i za bubnama - v létě 2002 zmizela na delší dobu naše bubenice Lucie Vostrá za účelem toulek po Dřívější sestava FOUR ROSES***zleva: Franta Vadlejch, Jana Henychová, Alice Rottová...Austrálii. Zakotvil u nás později Franta Vadlejch - ex Škwor. Později ho vystřídal Radek Švarc, které hraje též ve skupině Mata Hari. 

V současné době již s náma zase hraje Lucie. :o) Radka si necháváme na záskok, kdyby nám naše cestovatelka odjela na opačnou část zeměkoule nebo se rozhodlaDřívější sestava FOUR ROSES***zleva: Alice Rottová, Jana Henychová, Radek Švarc... navštívit cizí planetu. :o)

Jana Henychová

---------------------------

Skupina vydala maxi singl s názvem "Nevěřím" (duben 2003, Media Atack). K dispozici je také videoklip ke skladbě "Lezu po střechách".

Starší sestava FOUR ROSES***zleva: Jana Henychová, Franta Vadlejch, Alice Rottová