GAIA MESIAH

 

Marka Rybin - zpěv

Santa Morella - kytara

Misha Cortéz - bicí

Josh Stewart - bicí

 

Kapelu Marka RybinGAIA MESIAH založila v roce 1998 kytaristka Santa Morella a bubenice Misha Cortéz. V roce 2001 do kapely přišla výrazná zpěvačka Marka Rybin. Sestavu doplňuje baskytarista Josh Stewart, který před časem nahradil Adama Stivína.

Repertoár kapely je převážně v angličtině. Styl lze částečně zaškatulkovat mezi současný tvrdý současný rock, okořeněný pořádnou dávkou specifického folkloru. Hru na netradiční nástroje jistí totiž jejich "indiánští" kamarádi. Stojí jistě za zmínku, že kapela se objevuje na prestižních rockových akcích a velkých festivalech. Ti, coSanta Morella váhají u jmen, vězte, že se jedná opravdu o českou kapelu. A tak někteří z vás jistě ví, že Santa Morella není nikdo jiný, než kytaristka Katka Ryšavá, zvaná též Ryška (viz též JANIS JOPLIN REVIVAL, PANIKA, SUN BEACH, BARBES) a za bubenicí Mishou můžete tušit Michaelu Moravcovou, alias Míšu Elektrickou (viz též PANIKA, KSICHTIES a záskok na Babyfestu 2003 s dívčí skupinou STILLKNOX).

Zleva: Marka Rybin, Misha Cortéz

Více naleznete na internetových stránkách kapely.

Na stránkách Babyfestu je kapela GAIA MESIAH umístěna pouze informativně. Skupina dává přednost vlastním koncertům před účastní na společných akcích, a proto je na Babyfestu bohužel neuvidíme. :-(

-jh-Misha Cortéz