GLANC

 

Petr Kutheil

- zpěv

 

Zdeněk Beran

- sólo kytara, vokály

 

Felix Slováček ml.

el. kytara, zpěv

 

Jarmila Chromíková

- klávesy

 

Tomáš Beran

- baskytara

 

Sváťa Šutera

- bicí

 

Tahle kapela sice nepatří mezi ryze dívčí ani polodívčí bandy, má však ve svých řadách klávesačku (tu jinde na tomto webu nemáme, tak si toho važte! :o) 

Klávesistka a manažerka Jarmila Chromíková...  Manažerku dělá kromě své kapely GLANC také známé skupině PRECEDENS a po této kapele poslednímu hudebnímu projektu klávesisty a osobnosti českého rocku Martina Němce, kapele LILI MARLENE. Zde  působí také, ale jelikož se nejedná o rockový nástroj, tak tuto kapelu více despoticky nezmiňuji. :o)

Zde ji máte! :o)

------------------

Další text je převzatý z internetových stránek skupiny GLANC...

Jarmila Chromíková (1980)
Absolventka Konzervatoře v Českých Budějovicích (2002), obor klarinet – ze třídy prof. Z. Zavičáka, realné gymnázium (1996-2000). Roční studium na University of New York in Prague, obor "Communication and Mass media." V současné době studuje humanitní studie na Anglo-Americké vysoké škole.

Kapely: Plynovod (2000)
Glanc (2003 -)

Aparatura: Roland A-37 (masterkeyboard) + Roland JV – 1010 (synthesizer module)

Spolupráce se Zdeňkem Beranem na premiérovém uvedení jeho „Rapsodie pro klarinet a klavír f-moll“ na zámku Hluboká (Alšova jihočeská galerie – 16.5.2002 / klarinet - Jarmila Chromíková, klavírní spolupráce – Jan Krejcar)
Hostování: Českobudějovický filharmonický orchestr (1999 – 2002)
Lemvig Big Band (Dánsko 2000)
Jihočeské Divadlo (muzikál „Zítra touhle dobou“)
Avantgardní divadelní soubor „Krajani“ („On a jeho“)

Aktivní manažerská činnost pro kapely Precedens, Lili Marlene, Glanc, Berry.


--------------------------

Hudební formace „Glanc“ se začala utvářet na přelomu roku 2001/2002, kdy dva její zakládající členové Zdeněk Beran a Felix Slováček jr. pocítili potřebu pokusit se o společné ztvárnění svých hudebních myšlenek a následného rozvinutí tvůrčích aktivit poněkud odlišným směrem, než-li se doposud ubíraly jejich kapely Berry a Neils. Spojením dvou hlavních tvůrčích individualit tak dochází stále častěji ke snahám o propojování různých originálních hudebních tvarů, nálad a barev, které v současné hudební produkci hledáme jen stěží, ale které snad stále mají šanci najít si své posluchače. Po několika společných „jam-sessionech“ a hostováních (2001-2002) vznikají první společné demo nahrávky, ke kterým byl ke spolupráci přizván velice talentovaný a nadějný zpěvák Petr Kutheil. Party basové kytary natočil Prokop Saidl a jelikož se tato sestava rozhodla začít co nejčastěji koncertovat „živě“, byla v březnu roku 2003 doplněna o Jarmilu Chromíkovou (klávesy) a Sváťu Šuteru (bicí). Od června roku 2003 nahrazuje Prokopa Saidla na postu baskytaristy Tomáš Beran. Žánrově lze tvorbu a repertoár skupiny zařadit na pomezí fúze rocku – funku – jazzu a popu.

Koncertování: (předkapela Precedens) Malostranská Beseda, Vagon, Stromovka Music Garden, KněžpoleWole Fest 2003, Rock Café, Klub Prosek, Zahořanský Havran Fest 2003 apod.

Oblíbené kapely: TOTO, Jethro Tull, Deep Purple, Rainbow, Gary Moore, Alice in Chains, Led Zeppelin, Sting, Miles Davis, Frank Zappa, Faith No More, Peter Gabriel, Phil Collins, Eric Clapton, The Beatles, Pink Floyd, Pražský Výběr, Blue Effect, Precedens, ...


Název „GLANC“ skupině přiřkla a posléze i věnovala Karolina Kaiserová – během úvah o společném provedení hudebně – divadelní hry „On a jeho“ (soubor Krajani), na kterém se část skupiny podílela.