GLAYZY

 

Hela Lugsch

- zpěv

 

Magda Tobolová

- klávesy

 

Maja Tobolová

- el. kytara

 

Jarmila Wodecká

- bicí

 

René Wodecki

- el. kytara

 

"Bobacz" Bogdan Brzezniak

- baskytara

 

"Discophobila", 2002

 

"Pantharei", 2004

 

Polodívčí mysticko-rockový nášup z česko-polského pomezí - tak se dá nazvat kapela GLAYZY. Pod hlavičkou vydavatelství Horizont Records vydali v roce 2002 debutové album "Discophobia". Druhý nosič název "Pantharei". Jeho křest se koná 12. 6. 2004 v ostravském klubu Hudební Bazar.

Kapela GLAYZY vznikla na podzim roku 1992 ve vesnici Věřňovice, která se nachází poblíž Bohumína. "Po roce rokování a následného rozdělení kompetencí, kdo bude na jaký nástroj muzicírovat, jsme začali rockovat," uvádí se na internetových stránkách kapely GLAYZY.

Složení kapely se od založení příliš neměnilo... Po čtyřech letech působení kapela pocítila potřebu posílit své řady o další kytaru. ... A tak si pořídili kytaristku a začali ji učit. V kapele se také vystřídala spousta zpěvaček, než kapela dosáhla aktuální sestavy. "Současné složení kapely zcela vyhovuje stylu hudby, který jsme po dlouholetém hledání našli, a který chceme produkovat,"píše se dále na internetových stránkách kapely GLAYZY... 

Letos však kapela změny zaznamenala,a to v květnu na postu baskytary. Davida Zlotého vystřídal "Bobacz" Bogdan Brzezniak.