HARDBEAT ROCKERS

 

Tomáš Kejmar

- baskytara, zpěv

 

Dan Kristián František

- el. kytara, zpěv

 

Láďa Franic

- el. kytara

 

Jindra Vášová

- bicí

 

 

"Demonster" - listopad 2002

 

"Ještě lepší" - červen 2001

 

 

Kapelu opustila bubenice Jindra Vášová, takže byla, navzdory její stálé funkčnosti, přemístěna do archivu.

 

:o) :o) :o)

----------------------------

 

Kapela HARDBEAT ROCKERS vznikla v únoru 2000. Založil ji zpěvák Harold Poulíček a kytaristé Láďa Franic a Honza Hlaváč, tehdy pod názvem TOXIC PORNO ROCKERS. V červenci přišel do kapely baskytarista Tomáš Kejmar a v srpnu kapela doplnila sestavu o bubenici Lucii Vostrou (viz též FOUR ROSES, ROCKSPIRE).

 

Kapela po nacvičení repertoáru začala vystupovat pod názvem HARDBEAT ROCKERS. Pod tímto názvem také v dubnu 2001 nahrála první demo CD pod názvem "Ještě lepší". V červnu 2001 opustila skupinu Lucie Vostrá a nahradil ji bubeník Michal Vošahlík. O měsíc později pak odešli oba kytaristé a složení kapely tedy vzalo notně za své.

 

V září 2001 kapela rozšířila své řady o kytaristu Dana Kristiána Františka, který se kromě hry na kytaru jevil jako výrazný frontman a nepřehlédnutelné byly i jeho pěvecké schopnosti. V únoru 2002 přibyl staronový parťák kytarista Honza Hlaváč, kapela krátce na to začala opět koncertovat.Říjen 2002 znamenal pro kapelu zásadní zlom - odešel zpěvák Harold Poulíček a kapela se rozhodla uvolněný post nadále neobsadit. Zpěvu se ujímají ostatní členové, sólového pak Dan a Tomáš.

Prosinec 2002 dal vzniknout druhému třípísňovému demosnímku s názvem "Demonster", které kapela natočila v pražském Mirdově hudebním studiu.

 

Další změnu pro kapelu přinesl srpen 2003, kdy z kapely znovu odchází kytarista Honza Hlaváč a nahrazuje ho opět staronový člen Láďa Franic. Tři měsíce na to pak kapelu opouští bubeník Michal Vošahlík a pozici bicích obsazuje bubenice Jindra Vášová. Ta je známá především z působení v kapele TAO, hrála i ve skupinách Ó-JA, FOUR ROSES a ROCKSPIRE) a její bubenické aktivity zabíhají i do jiných hudebních stylů.

 

Kapela HARDBEAT ROCKERS prožila ve svých řadách nemalé personální změny. Navzdory několika "velkým třeskům" funguje, pravidelně koncertuje a rozšiřuje stále svůj repertoár. Tato kapela není jen parta lidí, kteří spolu hrají - jejich vazby jsou přátelsky silné natolik, že se k sobě opakovaně vrací. Svědčí o tom i účast na pražském Kafárna festu, kde se za bicími vystřídal Michal Vošahlík s Luckou Vostrou a ti ze jmenovaných, kteří nebyli na podiu, byli alespoň přátelsky v publiku.:-)

 

Více informací naleznete na internetových stránkách dnes již neexistující skupiny, která ukončila svoji činnost krátce po Babyfestu 2004..