Bezplatný reklamní systém          Kontakt (produkce, promo, sponzoring)   O vzniku těchto stránek...

 

  

KONTAKT:

PRODUKCE FESTIVALU, PR:
Jana Henychová -
jana@henych.com

SPONZORING:
Ondřej Petr -
ondrej.petr@gmail.com

PROPAGACE:
Jana Henychová
Michaela Jakerlová
MichaelaJakerlova@seznam.cz

 

TISKOVÉ STŘEDISKO

BABYFEST 2006

foto: Roman Akak

FOTOGALERIE 1
FOTOGALERIE 2
FOTOGALERIE 3

 

   BABYFEST 2007 - 18. října - Retro Music Hall! Více na www.retropraha.cz...           

 

AKTUALITY...

(16. 10. 2007)

Přidány nové materiály do tiskového střediska...

 

(24. 5. 2007) Babyfest 2007 je už opravdovým dítětem předškolního věku - letos mu bude již 5 let. Tento téměř kulatý ročník se koná opět v Retro Music Hall. S produkčním Vláďou Görgelem (též www.kain.cz ) jsme vybrali opět stejné datum jako loni - 18. října, a pevně věříme, že se nám podaří tuto malou dámskou tradici udržet. Tento ročník bude pravděpodobně o menším počtu kapel, aby měla každá trošku větší prostor. Pokud vše klapne jak má, vystoupí kapely RESKATA, BUNDY TAD, FOUR ROSES, STILLKNOX a TOXIC JAM. Není to konečné složení akce, pokud se najde zajímavá kapela, na akci ji rádi přivítám. Připomínám základní pravidlo - v kapele musí hrát alespoň jedna hudebnice na rockový nástroj (el. kytara, baskytara nebo bicí), v kapele musí být současně ženský zpěv a musí se jednat o výraznou ženskou osobnost. Preferovány budou celoženské a víceženské skupiny. Současně je pravidlo live hraní. Babyfest je akcí zaměřenou na podporu hrajících žen ve vodách českého rocku. Má ukázat na ženy, které jsou výraznými osobnostmi. Co do stylu jsou teritoria prakticky neomezená, pokud ovšem spadají kapely do škatulky rocku.:-) Babyfest symbolizuje spojení ženy - rocku - hudby - hudebnice - ženské rockové osobnosti.

Všechny organizace zabývající se žensou tematikou mají možnost spolupráce s Babyfestem formou výměnné reklamy - v případě Vašeho zájmu mě prosím kontaktujte na jana@henych.com .

 

Stáhněte si plakát Babyfestu 2006!

(3.12.2006) Babyfest 2006, RETRO music hall, 18.10. – ohlédnutí

Přes původní komplikace s hledáním vhodného prostoru pro ustájení :-) této v České republice ojedinělé a oblíbené akce, jakou se Babyfest za poslední roky stal, se přece jen příznivci dívčího rocku a především naše rockové muzikantky dočkaly.

4. ročník se tentokrát konal ve velkokapacitním klubu Retro Music Hall v centru Prahy. 18.10. se zde na pódiu vystřídalo dokonce devět kapel různých rockových subžánrů, které měly opět společného jmenovatele – a to dívky, ženy, slečny, zkrátka česky řečeno „baby“ :-). Návštěvnost letošního ročníku byla rekordní – kolem 800 lidí.

 

RESKATĚ se jako jedněm z mála drží být stále celodívčí. V BUNDY TAD za ženy „kope“ sice pouze Lýdie Vyčítalová, ale zas byli z celého večera jednoznačně nejtvrdší kapelou. FOUR ROSES si pro tuto příležitost přizvali zpěvačku Andreu Maazovou a představili světu novou bubenici Hanku Gasseldorferovou.

 

 

TOY mají nejen nový repertoár, ale také novou zpěvačku Petru Gyöngyösi. Ta nahradila Lenku Vaňousovou, která na Babyfestu premiérově vystoupila se svou crossoverovou kapelou TOXIC JAM, ve které za povšimnutí stojí šikovná bubenice Pavla Šavrdová.

 

Zajímavým zpestřením pro diváky byly tři školačky z Hradce Králové K2, hrající především převzaté hitovky.

 

STILLKNOX opět potěšily své skalní fanoušky ve stejné sestavě, se songy ve stejném razantním duchu a provokativní rebelskou image.

 

ŽÁNTÍ z Matahari a HANKA Vaníková (ex-Reskata) si zaexperimentovaly a v duetu hudebně podporovaném kolegy z jejich „regulérních“ kapel předvedly písně ze své sólové tvorby. Pozvání na tuto akci přijala jako speciální hosté i skupina DESET OČÍ s muzikálovou zpěvačkou Ivou Marešovou.

 

Jako účinkující jsem nejvíc oceňovala rozsáhlé backstage prostory, dvě šatny s koupelnou, nealko občerstvení, že se nemusíš drát na pódium přes lidi. Výbornej zvuk, prostorný pódium, kde se můžeš vyřádit a přesto být v blízkém kontaktu s publikem. Na to, že je to poměrně luxusní několikapatrový klub, je tu příznivá cena piva, téměř bez front u baru - i přes tak vysokou návštěvnost. Schází se tu spousta lidi z hudební a vůbec umělecké branže. Je to klub na úrovni, ale v žádném případě nic snobského. (autor: Michaela Formanová)

 

Akci moderoval Jiří Pomeje a Vilém Čok.

Děkuji oběma moderátorům za účast a příjemně navozenou atmosféru v sále,

a klubu Retro Music Hall za poskytnutí prostor pro konání Babyfestu.

Současně děkuji za pomoc všem firmám uvedeným na titulní stránce tohoto webu, společnostem UAX a Nosferatu & Damianovi a paní Olze Grušové (Oriflame).

Též za pomoc Míše a Vláďovi z Retra, Petrovi, Haroldovi, Simoně z Deseti očí a Lucce & Petře z Hradce za pomoc na místě, Ráďovi za bubny a Martinovi za basovej aparát, Romanovi za fotky, Tondovi za trika, Lence za tahání tomboly, Míše za propagaci a taky děkuji všem ostatním, na které jsem zapomněla. :-)

 

Více fotografií naleznete v sekci TISKOVÉ STŘEDISKO.

Jana Henychová

 

(11. 8. 2006) Do "Tiskového střediska" přibyla aktuální tisková zpráva.

 

(25.7.2006) Na Babyfestu 2006 v Retro Music Hall vystoupí tyto kapely: RESKATA, BUNDY TAD, FOUR ROSES, TOY, K2, STILLKNOX,  ŽÁNTÍ (Matahari)& HANKA (ex Reskata), LENKA VAŇOUSOVÁ & TOXIC JAM. Speciálním hostem večera bude skupina DESET OČÍ se zpěvačkou Ivou Marešovou. Tiskové zprávy pro novináře jsou v přípravě. Plakát lze stáhnout kliknutím vpravo.

 

(19.6.2006) Festival rockových dívek a žen BABYFEST 2006 přece jen letos bude. Od včerejšího včera zná již dokonce datum a místo. Akce se letos dočká podstatných změn. Uskuteční se místo tradičního červnového období v posunutém termínu 18. října a změní také místo - oproti původnímu pražskému klubu Rock Café ho vystřídá luxusní a bezesporu velkokapacitnější Retro Music Hall. Tento prostor má pro uspořádání akce lepší zázemí a časové podmínky, stejně jako nejmodernější zvukové i osvětlovací zařízení včetně velkého projekčního plátna během koncertů. Touto cestou patří dík milému prostředí i Tereze Fišerové z klubu Rock Café za dosavadní milou spolupráci. Podrobnosti o akci budou průběžně zveřejňovány zde a na webu www.kulturniecho.com  . Kapely, které mají zájem na akci vystoupit,mohou zasílat ukázky mp3 (max 2 mega) na adresu info@babyfest.net , spolu s krátkým životopisem kapely a společnou fotografií. Ty, které budou vybrány, se objeví na těchto stránkách.

 

(20.1.2006) Omlouvám se všem za delší výpadek v pravidelné informovanosti...Novinku ze světa českého ženského rocku mám dnes pouze jednu. Pražská smíšená kapela TOY má novou zpěvačku jménem PETRA GYÖNGYÖSI. Zakládající členka zpívající kytaristka Lenka Vaňousová opustila jejich řady, zájemci se mohou dočíst info na stránkách této kapely na adrese www.toymusic.net . Stránky mimo jiné dostaly nový moderní a vkusnější kabátek.... Dále mám pro Vás přichystáno překvápko, podařilo se mi díky jednomu hodnému člověku získat unikátní fotky heavymetalvé kapely Lochness, takže pečlivě sledujte jejich stránky........

 

A teď to, co určitě neudělá radost nikomu, kdo fandí ženskému rocku a možná se těšil na červnový Babyfest, který loni přečkal již třetí ročník. Bohužel se letos konat nebude. Tedy alespoň ne v pravidelném červnovém období. Důvodů je několik a tím největším asi to, že kapel se sice hlásí hodně, ale těch, které by na to měly "nárok", moc není. Vzhledem k tomu, že na příštím Babyfestu už nebudou hrát ani pražští MATAHARI (kytaristka Lýdie Vyčítalová před časem opustila jejich řady), je fest ochuzen o další kapelu,na kterou se dobře pařilo :-).

 

Dalšími postatnými důvody jsou jako vždy i peníze a bohužel také i prostory - Babyfest se nemá kde konat. Jelikož po rekonstrukci prestižního klubu Rock Café dojde mj. k podstatnému zvýšení kapacity sálu, a návštěvníků na tuto nekomerční akci se neočekává tolik jako na osvědčené kapely, nebude v budoucnosti již festival v klubu pořádán.

 

Nemusíte ale zoufat.... Určitě jsem ten fesťák definitivně nezapíchla, jen mi tak nějak letos na jaře došly síly, protože se mi sesypalo víc negativních věcí na jednu hromadu. Kapely dál mohou využívat tyto stránky nadále k zasílání informací o sobě a zájemci se hlásit k vytvoření kapelní stránky.

 

Momentálně hledám další možnosti, a priorita asi bude, samozřejmě kromě funkčních kapel, které se na Babyfest hodí, kam nadále fest přestěhovat. Což je zároveň i výzva pro další kluby, které by měly zájem navázat s Babyfestem spolupráci. Pokud projeví mimo tradici zájem i mimopražské kluby a nabídnou slušné podmínky, není problém. Mezi hlavní podmínky patří zázemí pro minimálně 50 lidí a chuť vzít pod svá ochranná křídla i akce, které nejsou "komerčně tažné" pro návštěvnost.

 

Co dodat, na každém konci je pěkné, že zároveň něco nového začíná. Terezce Fišerové z Rock Café tímto děkuji za milé poskytnutí tříletého azylu pro festival a konec konců nikdy neříkejme nikdy :-).

 

Nevím sice, kde se bude příští ročník konat, vím jistě jen to, že pokud se tak bude dít za mé asistence (ať již přímé či nepřímé), ať již bude kdekoliv, bude pod tímto názvem vždy dodržena zásadní myšlenka akce, tedy žena, rock a hudba, rovnost všech kapel při promo v tisku bez ohledu na jejich případnou popularitu a to, že program akce nebude vatován kapelami, které běží kolem idyly rockerky na hony daleko. Jakékoliv záležitosti odporující zásadní myšlence se budou dít pouze přes mé tělesné ostatky, howgh. :-)

 

A teď ta pozitiva... Nechte se překvapit... Protože to, že se akce nebude konat v červnu, ještě není úplně zavrhnuta myšlenka, že se letos nebude konat vůbec. Nechte se proto překvapit a operativně sledujte tyto stránky. Sledujte také zbrusu nový zpravodajský kulturní portál na adrese www.kulturniecho.com , kde se mohou operativně některé informace objevit..

 

Zároveň chci touto cestou poděkovat všem kapelám, které projevily o hraní na Babyfestu zájem. Bohužel není v mých silách, resp. časových možnostech, každému jednotlivě odpovídat, neboť mailů mi chodí denně nepřeberné množství.

 

Mějte se všichni krásně a držte Babyfestu palce. Co pro to můžete udělat vy? Fanoušci, choďte na koncerty a holky, vy hrajte, hrajte, hrajte!!! :-)

 

Jana Henychová

jjana@henych.com

 

(25.1.2005) Na stránku zpěvačky INY přibyl odkaz na novou kapelu HANY BANY, ve které Ina nyní působí.

 

(17.11.2005) I tento web se připojuje ke včerejší oslavě klubu Rock Café, který po tři roky Žántí (MATAHARI) stojící před tablem Babyfestu (Rock Café, 16. 11. 2005, výstava „RetRock Café“)nabídl své prostory ke konání Babyfestu. Tereza Fišerová se svými kolegy připravila pro návštěvníky akce skvělou oslavu narozenin klubu, který slavil již 15tileté výročí své existence. Patnáctka provázela návštěvníky ostatně celým večerem - pivo Plzeň, Frisco a panáky Jim Beama stály jednotně po 15 korunách českých. Akce začala již v 18:00 hod., protože hrát se v Rock Café smí v tuto chvíli pouze do 22:00 hod. Dobrá zpráva ovšem je, že v nejbližší době se chystají rozsáhlé stavební úpravy a mimo jiné přestěhování hudebního sálu do spodního podlaží. Během večera vystoupily kapely ANIMAL CRACKERS (SK), ONE SEASON BAND a VYPSANÁ FIXA. Součástí akce byla výstava s názvem „RetRock Café“. Klub byl již před zahájením akce plně vyprodán – návštěvníci si zakoupili všech 300 vstupenek a více než 200 hostů bylo součásti V.I.P. vstupu. Večerem provázelo neotřelé novinářsko/moderátorské duo Jan Šída a Milan Slezák, mimo jiné zastánci ženského rocku již v dobách dávných. Vidět je můžete na jedné z fotografií (pro více fotek si klikněte na Žántí vlevo), symbolicky vyfocených pod tablem Babyfestu, které se stalo součástí výstavy. V případě zájmu si klikněte i pro větší fotku tabla. :-)

 

 

(16.11.2005) Do zajímavých pěveckých osobností přibyla další rocková dáma - zpěvačka Zuzana Martincová ze skupiny KRLEŠ.

 

(14.9.2005) V uplynulých dnech došlo ke změnám složení kapely MATAHARI - odchází Lýdia Vyčítalovákytaristka Lýdie Vyčítalová a MATAHARI je přemístěna mezi kapely se zpěvačkou. Doufejme, že nebudu nařčena za odtajnění interního informačního embarga, jestliže kapela již v novém pomužnělém složení veřejně vystoupila. :-) Kamarádům z MATAHARI i Lýdii přeji, aby jim to všem skvěle hrálo a kamarádilo dál...  :-) .... Život jde dál, na každém konci je hezké, že něco nového začíná. Věřím, že Lýdii určitě na Babyfestu v budoucnu uvidíme s novou kapelou! :-))) .........Další tentokrát pozitivní zpráva - navzdory dalšímTOY - zleva: Lenka Vaňousová, Michaela Formanová... Kliknutím otevřete fotogalerii ze křtu CD TOYZONE kapely TOY dne 13. 9. 2005 hudebním aktivitám zpívající kytaristky Lenky Vaňousové kapela TOY odehrála skvělý koncert, který se uskutečnil v úterý 13.  září ve slušně zaplněném pražském klubu KAIN. Toyátka zde pokřtila své zbrusu nové CD s názvem TOYZONE. Kmotry mělo toto kulaté miminko hned tři - zpěvačku kapely TETA a naší skvělou babyfestí moderátorku Helenu Kubelkovou, mého chotě, kytaristu Petra Henycha (PETR KOLÁŘ, VILÉM ČOK & BYPASS, ex PRECEDENS) a  do třetice moji maličkost. Jak to všechno probíhalo, mohou ty, kteří v Kainu nebyli, zhlédnout alespoň na fotkách. Kromě mě jich pár nafotil fanoušek TOY a dalších hrajících ženskejch Thrash a Iveta Pejcharová z fanklubu Petra Koláře. Fotky naleznete kliknutím na obrázek z akce.

 

(3.9.2005) Mezi rockové pěvecké osobnosti přibyla Ina Urbanová.

 

(14.8.2005) Nově rozšířena stránka "kapely" o sloupec zajímavých pěveckých osobností... Jako první se objevují stránky rockových zpěvaček Heleny Kubelkové a Zuzany Fenglové.

 

(10.8.2005) Tyto stránky mají nově vlastní doménu, čehož jste si jistě všimli :-) Kontaktní mail je nyní info@babyfest.net .

 

(7.7.2005) Tak - a je to tu, můžete konečně zhlédnout FOTKY Z BABYFESTU 2005!!!!! :o) :o) Autorem téměř všech fotek je Vláďa Miltner, pro případné stažení prosím čtěte instrukce na stránce s fotografiemi... Mezi fotkami najdete i nejmladší účastnici Babyfestu - malou Áju, která odpovědně losovala tombolu a na památku za ní domů cestoval tento babyfestí medvídek... :-) Klikněte si na něj pro foto z akce...

... Akci uváděla zpěvačka skupiny TETA Helena Kubelková. Kdo chcete vidět Helenu i v jiné roli, než moderátorské, klikněte na obrázek vlevo, pod kterým naleznete jejich zbrusu nový videoklip k písni "Útěk před sebou" (z TV pořadu Hyde Park, stanice Očko).

Tak přátelé, jestli všechno dobře dopadne, chystejte síly a játra na další ročník - BABYFEST 2006!!! :-) Jana

 

 

(18.6.2005) ... TAK 3. ROČNÍK JE ZA NÁMI... :-) A já jsem se konečně dostala k tomu, abych sem napsala pár řádků...:-) V první řadě bych chtěla moc poděkovat všem zúčastněným kapelám za jejich vystoupení, a především  všem návštěvníkům, kterých bylo plné Rock Café a vytvořili úžasnou atmosféru!!! Je zároveň milé vidět v publiku známé tváře i z předchozích dvou let. :-) Děkuji také všem partnerům, kteří dopomohli k mediální podpoře akce a mohly tak vzniknout příznivější podmínky pro účinkující i diváky. Velký dík patří samozřejmě i Tereze Fišerové z pražského klubu Rock Café, která odvážně poskytla, tradičně již třetím rokem, prostory pro konání akce.... Michaelovi Kyselkovi za světla a vtipný kostým zdravotní sestřičky a panu zvukaři za dobrý zvuk... Děkuji také všem ochotným kamarádům, kteří se na akci podíleli organizačně, a to Honzovi Mauerovi, Pavlovi Trefilovi, Haroldovi Poulíčkovi, Petrovi Henychovi a Lucce Vostré. Letos jsem nestíhala skoro fotit :-( , každopádně fotky budou a sledujte proto během příštího týdne tento web. Vítám veškeré fotografie z tého akce a ráda je na webu zveřejním se jménem a příp. kontaktem autora.

 

(13.6.2005 Pozor pozor... Den "D" se blíží, Ti kdo zavítali na tyto stránky a nevíte co se čtvrtečním večerem, vyražte do ROCK CAFÉ!!! Od 19:00 hodin se ocitnete ve víru dění - na 3. ročníku - BABYFEST 2005!!! Uvidíte a uslyšíte kapely RESKATA, GLAYZY, FOUR ROSES, TOY a MATAHARI. Více si můžete o kapelách přečíst na těchto stránkách. Akci bude stejně jako loni uvádět zpěvačka pražské rockové skupiny TETA Helena Kubelková. VSTUPNÉ JE 100 Kč. Ke každé zakoupené vstupence obdržíte zdarma lístek do tomboly, ve které můžete vyhrát CD účinkujících skupin a další překvapení.... :o)

 

(4.6.2005) Do seznamu kapel přibyla další - TAJNÉ SLUNCE.

 

(11.5.2005) Pro zájemce jsou nyní v sekci TISKOVÉ ZPRÁVY ke stažení volně nové plakáty.

 

(30.4.2005) Na webu přibyla nová celodívčí rocková skupina z Chotěboře CZECH FROGS.

 

(22.4.2005) Odkaz TISKOVÉ ZPRÁVY ve vrchní části této stránky je připraven pro novináře. Od dnešního dne je zde možné stáhnout profily kapel a aktualizované informace o akci BABYFEST.

 

(16.3.2005) Na web přibyla nová kapela ARASHIT z Ústí nad Labem, ve které hraje bubenice Ája Uhlířová.

 

(12.3.2005) Takže je to tady - dnes poprvé mohu zveřejnit definitivní program akce BABYFEST 2005. Vystoupí kapely RESKATA, GLAYZY, FOUR ROSES, TOY a MATAHARI. Akce se koná od 19:00 hod. V závěru se budou moci návštěvníci těšit na tombolu o CD skupin. Všem mnoha kapelám, které o hraní na akci projevily zájem, se musím bohužel omluvit za to, že není možné je letos pozvat a také že nebylo v mých silách všem jednotlivě odpovědět.... Nadále platí - kapely, které měly zájem na akci vystoupit, mohu zatím alespoň začlenit do tohoto webu na vlastní stránce. Profil a společnou fotku všech členů zasílejte na jana@henych.com . Podmínky: v kapele musí hrát alespoň jedna muzikantka (ne pouze zpěvačka, vokalistka atd.), na rockový nástroj (el. kytara, baskytara, bicí, klávesy).

 

(11.3.2005) Zpěvačka Žántí (MATAHARI) dnes spustila vlastní internetové stránky na adrese http://zanti.euweb.cz .

 

(20.2.2005) Jako pátá kapela byla na letošní Babyfest zařazena do programu celodívčí kapela RESKATA. Navštivte proto její novou stránku!!! :o)

 

Info pro další kapely: děkuji všem za množství mailů, které dostávám s nabídkou se zájmem o vystoupení. Bohužel není v mých silách každému včas odpovědět, tedy zatím pro Vás tato informace - vybíráme nyní poslední kapelu.

 

Dále tu máme do třetice vyhlášení vítězek ankety o nejoblíbenější rockerku!!!

Pozor pozor, vítězkou se stává s absolutní převahou 127 hlasů a zároveň plných 24 % všech hlasů zpěvačka Žántí ze skupiny MATAHARI!!! Druhé místo obsadila Lenka Vaňousová ze skupiny TOY, třetí místo Zuzana Beránková s kapely STILLKNOX. Blahopřejeme!!! :o)

 

Pořadí prvních 10

(kompletní anketu naleznete ZDE)

 

POŘADÍ POČET HLASŮ JMÉNO, KAPELA
1. 127 „Žántí“ Žaneta Balogová (zpěv - MATAHARI)
2. 88 Lenka Vaňousová (zpěv, kytara - TOY, HVĚZDNÁ PĚCHOTA)
3. 56 Zuzana Beránková (zpěv - STILLKNOX)
4. 27 Marta Svobodová (kytara - BUDOÁR STARÉ DÁMY)
5. 18 Alice Rottová (baskytara - FOUR ROSES)
6. 16 „Elda“ Eliška Kohoutová (kytara - STILLKNOX)
6. 16 Hana Blažíková (baskytara - STILLKNOX)
7. 13 Michaela Formanová (baskytara - TOY)
7. 13 Kateřina Podholová (zpěv - GLANC)
8. 12 Marcela Hepfelová (zpěv - ERION)
8. 12 Jana Henychová (zpěv, kytara - FOUR ROSES)
9. 11 Helena Kubelková (zpěv - TETA)
10. 8 Zuzana Fenglová (zpěv - ex AYERDALL)
10. 8 Lucie Vostrá (bicí - FOUR ROSES)
10. 8 Katka Ryšavá (kytara - GAIA MESIAH, JANIS JOPLIN REVIVAL)

 

(30.1.2005) Již třetí ročník festivalu s názvem Babyfest 2005 se uskuteční 16. června v pražském klubu Rock Café. Letos vystoupí kapely TOY, GLAYZY, FOUR ROSES, MATAHARI a další. Kapely, které mají zájem na akci vystoupit, mohou napsat na adresu jana@henych.com Podmínkou je, aby v kapele hrála alespoň jedna žena na hudební nástroj, jako je el. kytara, baskytara nebo bicí, příp. klávesy, a aby zároveň v kapele byla sólová zpěvačka, příp. jedna zpívající kytaristka, atd. Na uvedený mail posílejte krátké info o kapele a 1 fotografii, + odkaz na www kapely, odkaz na mp3 atd. (mp3 prosím na mail nezasílejte). Počet kapel je omezený, takže nelze bohužel všem vyhovět. Budou vybrány ty kapely, které mají nejvíce muzikantek. Bez ohledu na to, zda přihlášené kapely na akci vystoupí, mají možnost se prostřectvím Babyfestu zviditelnit - v případě jejich zájmu bude zdarma vytvořena jejich stránka na této www adrese. Stačí rovnou zaslat podklady na výše uvedený mail a jednu fotografii, na které jsou všichni členové kapely.
 

(2.1.2005) Navštivte zaktualizovanou stránku kapely MATAHARI. Prohlédnout si můžete zbrusu nové fotky kapely. Zároveň si můžete pustit jejich druhý klip Plastikovej Ken ZDE.

 

(15. 12. 2004) Foto z KAFÁRNA FESTU 2004 (STILLKNOX, TOY, FOUR ROSES a další) naleznete ZDE.

 

(14.12.2004) HLASUJTE O NEJOBLÍBENĚJŠÍ ROCKERKU !!! :o)

(!!! Anketa byla 20.2. 2005 ukončena).

 

(8.11.2004) Po delší době jsou tu opět aktuality. :-) Do archívu přibyla dívčí heavymetalová kapela LOCHNESS, a to za pomoci přispění fanouška Moskyta ze stránek kapely VITACIT. Sledujte rubriku koncertů. JARA byla přemístěna do rubriky archívu. HARDBEATROCKERS opustila bubenice Jindra Vášová a tedy byly též přemístěny do jakéhosi meziprostoru (do archivu nepatří, protože se ještě nerozpadli :o) prostě se nám jen zcela pomužněli. Kapela GLAYZY má nové internetové stránky na adrese http://www.glayzy.net. Nové videoklipy pustila do světa kapela GLAYZY ke skladbě "Metamorphoza", MATAHARI mají nový klip k téměř nové písničce "Plastikovej Ken" a poslední nový klip je FOUR ROSES na "Tohle nedělej, jehož miniverzi můžete vidět ZDE.

 

(21.9.2004) Pozor pozor!!! Příznivci kapely TOY mají možnost podpořit ji v soutěži "Naděje Beatu" pořádané Radiem Beat 95,3 FM. Hlasy můžete zasílat formou SMS, z každého čísla lze hlasovat pouze jednou. Kapela TOY soutěží s písničkou Candyman. Hlas zasílejte ve tvaru NADEJE TOY na číslo 736 339933. Své hlasy posílejte do 21. září cca 18:00 hod.

 

(31.8.2004) Dnes aktualizována strana KONCERTY. Kapely mohou zasílat další akce na adresu jana@henych.com.

 

(10.8.2004) Sledujte další články pod tlačítkem BABYFEST 2004 V TISKU.

 

(10.7.2004) Navštivte odkaz s novými články o Babyfestu 2004 v tisku. Další novinka: na stránce skupiny ANSWER přibyly nové fotografie z akce TOPVAR ROCKFEST. A do třetice - zařazena malá hudební rarita již neexistující dívčí kapely DYBBUK . Jejich nejznámější skladbu Ale čert to vem a na tu dobu "dost slušnej nářez" - Rebelka bez příčiny. (nutná pozn.: :-) určeno k soukromému poslechu, nikoliv k veřejnému šíření; -jh-) pro více informací navštivte stránku kapely DYBBUK.

 

(30.6.2004) Sledujte oranžové tlačítko FOTO BABYFEST 2004 na této stránce! V nejbližších dnech se tam objeví další obsáhlá fotogalerie. Vaše fotoúlovky z letošní akce, které chcete na tyto stránky umístit, můžete zasílat na adresu jana@henych.com.

 

(30.6.2004) TIPY NA FESTIVALY!!! Kapelu MATAHARI můžete vidět 10. července hned na dvou festivalech - Zájezd festu u České Skalice a na Kněžpolewole festu v Rýmařově u Bruntálu. FOUR ROSES vystoupí 6. srpna na Muzikfestu Milevsko 2004. Kapelu TOY můžete vidět, slyšet a pařit na ní 13. srpna na akci v obci Boudy (okres Písek), festivalu Boodstock 2004. Slovenskou skupinu DLHE DIELY můžete vidět 19. srpna v pražském klubu Limonádový Joe. Krchlebský fest přivítá 21. srpna kapelu MATAHARI. Závěrečný bonbonek sice nenaptří již mezi prázdninové festivaly, ale rozhodně si ho nenechte ujít - v Mostě (klub V + V) se 3. září koná hned trojkoncert kapel  STILLKNOX, TOY a MATAHARI. Takže milí fanoušci, plánujte vaše rockové cestování za muzikou, mějte se krásně a nezapomeňte sledovat o prázdninách tyto stránky, zejména pak aktuality a koncerty! :o)

 

(21.6.2004)  Děkuji všem kapelám, moderátorce Heleně Kubelkové i návštěvníkům za skvělou atmosféru 2. ročníku BABYFESTU. Návštěvnost sice trochu ovlivnil televizní přenos fotbalového utkání :-(, ale i tak bylo co slyšet i vidět. Fotky z BABYFESTU 2004 můžete zhlédnout ZDE. :-) Ahoj Jana a Ondra

 

(19.6.2004) Dneska je Babyfest, hurááááá!!!klikni pro větší plakát

 

18.6.2004) BABYFEST 2004 se blíží rychlými kroky... Už zítra se odehraje den "D"... Počíst si můžete pomocí tlačítka babyfest v tisku v horní části této stránky. Upozorňujeme mj. na článek na Atlasu, kde můžete diskutovat.

 

(7.6.2004) Sledujte článek a diskusi na www.dama.cz - odkaz ZDE.

 

(4.6.2004) Soutěžit o vstupenky na BABYFEST 2004 mohou zájemci na internetových stránkách časopisu MUZIKUS. Vstupenky mohou získat také v soutěžích, které se uskuteční na RÁDIU IMPULS!!!

 

(2.6.2004) Sledujte RADIOŽURNÁL 26. června !!! V pořadu Výtah můžete slyšet rozhovor se skupinou MATAHARI. Jako host pořadu vystoupí také zpěvák Petr Kolář.

 

(6.5.2004) Navštivte nově zřízenou stránku kapely JARA, která, která bude mít svoji premiéru na BABYFESTU 2004.

 

(4.5.2004) Kapela SUN BEACH náhle odřekla účast z důvodu jiné hudební aktivity zpěvačky Máni Poláčkové. Uvolněné místo nahradí kapela HARDBEAT ROCKERS s bubenicí Jindrou Vášovou.

 

(21. 4. 2004) Moderování Babyfestu 2004 se letos ujme žena !!!!! :o) Loňského Tomáše Volka z TV Očko vystřídá zpěvačka skupiny TETA Helena Kubelková (ex BARRACUDA, THYRAX, KSICHTIES, MRS. GIGOLO). Více o jejích hudebních aktivitách můžete číst na internetových stránkách skupiny, v sekci "členové".

 

14. 4. 2004) Přátelé, už je to taky! Babyfest má svůj první skandál!!! :-) Přispěl k tomu populární informativní kulturní týdeník Houser. :-) :-) :-) Jím vybraná fotografie charakterizující spojení ženy, hudby a rocku hovoří za vše... Johnny z TOY se ovšem raduje, neboť, jak sám uvedl, ještě nikdy nevyšel na fotce v padesátitisícovém nákladu. ;o)

 

(28.3.2004) Bubenice Jindra Vášová (ex TAO, O-JA, FOUR ROSES, ROCKSPIRE) působí Jindra Vášová - bicí, HARDBEAT ROCKERSnyní v kapele HARDBEAT  ROCKERS. Jindra je v pořadí již druhá bubenice v této jinak "klučičí" kapele... v začátcích v ní působila Lucie Vostrá (nyní FOUR ROSES). Navštivte proto novou stránku skupiny HARDBEAT ROCKERS a nenechte si ujít některý z  koncertů...

 

24.3.2004) Na Babyfestu 2004  vystoupí kapely TOY, MATAHARI, STILLKNOX, SUN BEACH, FOUR ROSES, GLAYZY a JARA.

Babyfest 2004 se koná 19. června od 19:00 hod. v pražském klubu Rock Café, Národní třída 20.

 

(23. 3.2004) Na tyto stránky přibyla další kapela. Navštivte proto stránku polodívčí kapely GLAYZY..

 

22.3.2004) Z důvodu velkého zájmu o vystoupení na Babyfestu již bohužel musím vyhlásit stop stav. Program festivalu bude uveřejněn v brzy na těchto stránkách.

 

(8.3.2004) Kapely, které se chtějí zúčastnit výběru na festival Babyfest, mohou zasílat info o kapele na adresu jana@henych.com. Zasílejte prosím krátce informaci o složení kapely, stylu, vydaných nosičích nebo demo CD, odkaz na internetové stránky, atd.,co nejdříve. V případě přiložení fotografií prosím maximálně 2 ve formátu jpeg, každé do velikosti 200 kB. Pokud budete chtít zaslat CD, napište si na zmiňovaný e-mail o poštovní adresu.

 

(11.2.2004) Přátelé pozor, je to tady!!!!! Konečně může být s definitivní platností oznámena milá skutečnost - BABYFEST BUDE I LETOS!!!!! Všichni milovníci rockových kapel, ve kterých hrají ženské, těšte se!!! Druhý ročník festivalu - BABYFEST 2004 - se bude konat v sobotu 19. června 2004, abyste měli čas přes neděli stabilizovat játra před nástupem do práce. Přivítá ho opět pražský klub ROCK CAFÉ na Národní třídě, v Praze 1. Kapely, které na akci vystoupí, budou na těchto stránkách představeny později, jen co budou známy podrobnosti.

 

(7.2.2004) Stránky se rozšířily o další kapelu - tentokrát GAIA MESIAH.

 

(5.2.2004) Stránky neexistující kapely ESTER se přestěhovaly na novou adresu http://www.esteria.wz.cz . Nachází se zde též kompletní mp3 album, které jiní nehodní poskytovatelé free prostoru permanentně mazali. :o(

 

3.2.2004) Na televizní stanici Očko a opět v pořadu IN-BOX můžete vidět další kapelu z těchto stránek - tentokráte RHONDIAN. Nalaďte proto příslušný kanál 13. února přesně v 17:00 hodin a poslechněte si rozhovor se skupinou, která se dá nazvat z určitého pohledu českými GUANO APES...

 

(25.1.2004) Přibyly nové kapely JANIS JOPLIN REVIVAL, BARBES a BUDOÁR STARÉ DÁMY. Dále byla aktualizována stránka skupiny FOUR ROSES.

 

(23.1.2004) Připomínáme, že v pátek 23. ledna vystoupí kapela STILLKNOX v pražském klubu GURU. Držme jim palce, neboť se zúčastní soutěžního klání v akci ROCK5P. **********POZOR POZOR, 30. ledna můžete od 22.00 od. sledovat televizní pořad na ČT2 s názvem "Ladí neladí". V něm vystoupí slovenská dívčí rocková kapela ANSWER spolu se smíšenými GAIA MESIAH.

 

7.1.2004) Kapela FOUR ROSES se objeví 20. ledna od 17:00 hod. v pořadu IN-BOX televize Očko. Repríza pořadu je 21. ledna od 9:00 hod. Kromě rozhovoru s kapelou uvidíte jejich videoklip k písničce "Lezu po střechách" z alba "Nevěřím" (Media Atack, 2003). Součástí pořadu bude i soutěž o několik CD.

 

(6.1.2004) Nenechte si ujít koncert dívčí kapely (Atlete sorry) STILLKNOX... Koná se 12. ledna v žižkovském klubu Kain na Husitské ul. spolu se skupinou MIREK BROUM BAND.

 

(1.1.2004) Dovolte, abych všem touto cestou popřála šťastné vkročení do Nového roku... Hodně hudby, lásky, přátelství, skvělých zážitků a především splnění všech tajných přání... Jana :o)**************S novým rokem přibyla na tyto stránky další kapela ze Slovenska s názvem DLHÉ DIELY.

 

(30.12.2003) Novinkou je rubrika KONCERTY - viz červené tlačítko nahoře. Kapely, které mají zájem o zveřejnění koncertu, mohou použít kontakt jana@henych.com.

 

(16.12.2003) Přibyla další kapela s názvem GLANC. Je sice víceméně chlapská, má však ve svých řadách schopnou osůbku, která na tyto stránky patří... :o)

(16.12.2003) Koncem prázdnin proběhla causa ELLE.  ZDE je pokračování, které si nemůžete nechat ujít!!! Snahy upozornit na tento prazvláštní jev v jiných médiích se příliš nezúročily... :o( České rockerky budou proto i nadále působit v ilegalitě. :o) Prostory pro fotografování poskytl rockový klub GURU. Na fotkách lze vidět též Michaela Kyselku ze zmíněného klubu, neboť se při podiové show kapely HOOKERS za ženu rád převléká... :o) a mihne se zde také Jirka Hladík alias Faker ze zmíněné skupiny jako záskok za svoji přítelkyni Hanu ze skupiny STILLKNOX.

12.12.2003) Slovenská celodívčí skupina ANSWER má internetové stránky na této nové adrese: www.theanswer.sk .

(8.12.2003) V sobotu 6. 12. 2003 se konala akce Kafárna fest. Mj. zde vystoupily kapely TOY a FOUR ROSES. Více můžete nalézt na internetových stránkách koncertu, kde je i možné zhlédnout fotky...:o) Na akci dorazily také - bohužel jen v roli diváků - Jarka Doksanská (ZABA) a Lenka Novotná (ARKUS). Kapela STILLKNOX to pro změnu ve stejný den rozvařila v MODRÉ VOPICI.

(24.11.2003) Na hudebním poli se objevila zcela nová celodívčí rocková skupina. Bohužel se nám nepodařilo zjistit její název, ani to, zda je česká či zahraniční. K dispozici jsou její tři videoklipy... Stránku nechte načíst a spusťte pomocí šipky. KLIP1, KLIP2, KLIP3 :o)

(7.11.2003) Podívat se můžete na zaktualizovanou stránku skupiny MATAHARI. Do starých kapel přibyly DYBBUK a ARKUS. U druhé jmenované kapely je zajímavé shlédnout zejména konec profilu, kde je zmíněna pražská kapela "bez názvu", která byla předzvěstí celodívčí  kapely LORETA.

(30.10.2003) Stránka ANSWER má nové fotografie. V již nefunkčních kapelách můžete nově číst o SUPERFLY a PANICE.

(24.10.2003) Stránky se přestěhovaly na novou adresu http://babyfest.henych.com. Dnes zároveň přibyly již neexistujicí kapely MRS. GIGOLO a BESTIE, zároveň byla o nové fotografie rozšířena stránka skupiny PÁRA

(14.10.2003) Sledujte průběžně rubriku Kapely... V těchto dnech se vytváří archiv již neexistujících kapel. Nově přibyly kapely PÁRAKSICHTIES, připravuje se kapela SUPERFLY a Ó-JA, jejichž "duch" se postupně na těchto stránkách objeví... :o)

(7.10.2003) Stránky změnily podobu... :o) 

(30.9.2003) Článek o tom, jak je veřejnost informována o definici "dívčí kapela", si můžete přečíst  ZDE. :o) -jh-

(26.9.2003) Tyto stránky se budou postupně rozšiřovat o informace o již neexistujících kapelách. Dnes přibyla dívčí kapela LORETTA. Pokud i Vy můžete poskytnout nějaké informace či fotografie na tyto stránky, podklady zasílejte prosím na adresu jana@henych.com

(18.9.2003) Stránky  kapel ZABA a ANSWER dnes mají nové fotografie. 

(17.9.2003) Internetové stránky skupiny FOUR ROSES mají od dnešního dne novou podobu. Novou image také připravila v minulých dnech na svých stránkách Míša Formanová v projektu LETGIRLS (viz rubika odkazy). 

(7. 9.2003) Dnes přibyly nové fotografie na stránku skupiny TOY v nové sestavě.

(21. 8.2003) V pátek 26. září 2003 se v rockovém klubu HELLS BELLS (Na Bělidle 27, Praha 5) uskuteční křest demo CD kapely TOY. CD pokřtí a zároveň i vystoupí kapela SEVEN s Českých Budějovic, dalším hostem bude pražská formace THE PERFECT STORM. 

(18.8.2003)  Web má nově rozšířenou diskusi (odkaz na home, "Drbárna").

(16.7.2003) Po delší odmlce tu máme informaci - Bára Šrámková z kapely N´NABIS se přesídlila do kapely NNZ. Z těchto důvodů dojde ke stažení kapely N´NABIS z těchto stránek a objeví se zde informace o kapele NNZ. A cože takto zkratka znamená? Nechte se překvapit... -jh-

(23.6.2003) Lovci fotek si jistě povšimli, že pod fotogalerií přibyly další odkazy. Fotky z Babyfestu jsme získaly také od Cároše ze skupiny STILLKNOX (více jich naleznete na jejich internetových stránkách), a Lucky Vostré. Pokud ještě někdo fotil a fotky mi pošle, ráda je na těchto stránkách uveřejním!!! :o) Jana

(17.6.2003) POZOR POZOR - ztráty a nálezy!!! Viz foto ZDE. Hlašte se na jana.henych@quick.cz. Pokud se ozve více než jeden zájemce, z prvních dvaceti přihlášených budou vylosování tři, kteří postoupí do dalšího kola. :o)  :o) :o) :o) Jana

(16.6.2003) Milé kapelky,muzikantky a muzikanti,hrající i nehrající vesměs fandící publikum,byli jste všichni úžasní a moc vám děkuju za příjemný, naplňující a inspirující večer.Subjektivně ale musím říct, že ze všeho nejvíc se mi líbilo, že kapely přišly všechny a včas, nikdo z účinkujících nebyl viditelně na sračky,nikdo na podiu nezaložil požár a všichni ukázněně dodržovali vymezený čas k produkci.Díky čemuž jsem nemusela za podiem prudit (jestli jsem na někoho byla hnusná, tak pardon, to je u mě normální a nemyslím to tak)a místo toho si užívat jednotlivá vystoupení.
Byl to vážně moc fajn mejdan a kdyby byla třeba jen jediná ženská, kterou ten večer nakopnul a dal jí energii do dalšího rockového snažení,pak mám radost dvojnásobnou!!!
Díkes všem ,co byli ,i těm, co nebyli ale alespoň podpořili. (Marty)

(12.6.2003) Tak máme Babyfest za sebou!!! Kdo nepřišel, o hodně přišel. :o) Návštěvníci vzali Rock Café útokem počínaje šestou odpoledne, a dvě hodiny na to již byl klub téměř nabitý k prasknutí. Kapely hrály skvěle, atmosféra koncertu byla vynikající. Prvních 100 návštěvníků obdrželo zdarma lístky do tomboly, ve které mohly vyhrát CD kapel MATAHARI, FOUR ROSES a STILLKNOX.  Na akci byl dokonce proveden i pánský striptýz z řad návštěvníků za účelem získání trojce zmiňovaných édéček. Speciální cenu do tomboly věnovala kytaristka Katka (SUN BEACH), ovšem zcela cíleně nadšenému fanouškovi v první řadě - svoji fotografii z OP s vlastnoručním podpisem. :o) Na včerejší akci se našla ozdobná spona do vlasů, kytarový pás D´Addario, jedna basačka, která nakonec do Rock Café dorazila a ceny do tomboly od firmy Media Atack. Velký dík patří Tereze Fišerové z Rock Café, která za účelem Babyfestu propůjčila tento zpočátku uklizený klub :o), příjemnému zvukaři, který odvedl dobrou práci, moderátorovi televizní stanice O Tomáši Volkovi, který akci skvěle uváděl, Tondovi Rauerovi a Honzovi Křížkovi za politá cédéčka MATAHARI ("Ve znamení vah") a FOUR ROSES ("Nevěřím") šampáněm za účelem křestu, bubeníkovi Ráďovi, který cédéčkem FR vhozeným do publika nakonec tu videokameru přece jen netrefil, skvělému publiku.... A ze všeho nejvíc všem kapelám, které na koncertu hrály!!!!! Lidi, bylo to úžasné!!!! Kdo jste tam nebyli, navštivte alespoň fotogalerii (v nejbližších dnech dodám na www další fotky) Ahooooooooooooooooooj!!! Jana  :o)

(2. 6.2003) Babyfest klepe pomalu ale jistě na dveře...Všichni, kdo snad ještě váhají - přijďte a nebudete litovat!!! Program nabídne také několik překvapení (já to vím a nepovím! :o) Přijďte, uvidíte, uslyšíte!!! Vstupné bude činit pouhých 89,- korun, pokud okolnosti nerozhodnou jinak. Za cenu běžného vstupného máte možnost vidět celkem sedm kapel, které zcela jistě pohromadě již neuvidíte... :o))) (-jh-)

(9.5.2003) Předběžně přislíbil moderování Babyfestu moderátor televizní stanice O Tomáš Volek. :o))))))))))))))))) Holky, těšte se!!! (-jh-)

(25.3.2003) V těchto dnech se již znám program BABYFESTU, který se uskuteční 11. června v pražském klubu ROCK CAFÉ (Národní 20, Praha 1). Bohužel pro velký zájem kapel, především ale z důvodu interních podmínek místa konání akce, jsme museli k naší velké lítosti silně zredukovat počet přihlášených kapel. Tímto se omlouváme zároveň všem, na které se nedostalo. Věříme však, že tato milá akce bude mít v budoucnu pokračování...

(7.3.2003) Po několikadenním jednání můžeme vyhlásit konečně oficielní datum BABYFESTU. Akce se bude konat ve středu 11. června. V nejbližších dnech obdrží kapely podrobnější informace. :o) 

(16.2.2003) Děkuji všem kapelám za obrovský zájem kapel o tuto akci. Bohužel již je akce plně obsazena, proto není možné další kapely do programu zařadit. V během příštích dvou týdnů by měl být znám termín a místo konání akce... (-jh-)

-------------------------------------------------------------------

(14.2.2003) Nápad uspořádat tento festival vznikl vcelku spontálně. Původní záměr byl udělat koncert pro dvě až tři kapely, z řad hudebních kamarádek kapely FOUR ROSES. Postupně se ale začala rodit myšlenka uspořádat BABYFEST, tedy rozjet to ve větším, udělat jakýsi hudební mejdan pro kapely, ve kterých hraje nějaká ženská. Kapely měly možnost seznámit se s akcí prostřednictvím těchto internetových stránek a pomocí inzerce, k dispozici byl také Plakát ke stažení.

Holky jak známo moc v kapelách nehrajou, hlavně bigbít tu moc holek nehraje. Proč tedy neudělat příjemné setkání holek a žen, všech rockových kytaristek, baskytaristek, bubenic, klávesaček, včetně všech dalších dívek a žen hrajících rockovou muziku. Bude to, alespoň doufám, přátelské setkání kámošek a jejich kámošek, včetně všech jejich příznivců.

Myšlenka jménem BABYFEST se rozjela, ozývá se mi spoustu kapel, které mají zájem na akci vystoupit. Bohužel v současné době již jsem nucena vyhlásit "stop stav", aby se kapely vešly do kulturáku. :o) Ozývají se i kapely, které nehrají vyloženě rock (však například JEŽKOVY VOČI jsou toho jasným důkazem - a na druhou stranu - proč akci neoživit stylem zcela jiným?). Za účelem setkání budou zvednuty z pomyslného hrobečku dokonce dvě kapely - heavymetalová ESTER a  rockové SUN BEACH... Obě kapely se sejdou, aby si na této akci zahrály, SUN BEACH dokonce po několika letech nečinnosti... 

Kromě osvědčených partiček ZABA, TOY, MATAHARI či N´NABIS se mi ozývají i kapely zdaleka - velkou radost mi udělal zejména zájem slovenské dívčí kapely ANSWER, stejně tak i  českých smíšených kapel SUNNY WALK, FURTCHUT a ERION, či celodívčích STILLKNOX. Doufám proto, že finanční podmínky umožní, aby co nejvíce přihlášených kapel mohlo na Babyfestu vystoupit.

Věřím, že tato holčičí akce přiláká hodně zvědavců a především těch, kteří holkám, co hrají, fandí. Sledujte proto tyto stránky BABYFESTU a pokud si budete přát být informováni o aktualizaci těchto stránek, napište prosím svoji žádost na adresu jana@henych.com.

Jana Henychová