LOCHNESS

 

Lenka Jindřichová

- zpěv, baskytara

 

Veronika Zíková

- el. kytara

 

Jana Beláková

- bicí

Najít informace o této dívčí heavymetalové kapele byl úkol téměř nadlidský a po stopách "lochnessek" jsem pátrala téměř rok. Nakonec tato alespoň částečně informativní strana vznikla díky velké podpoře fanouška "Moskyta" kapely VITACIT. :o)

LOCHNESS vznikly zhruba v roce 1989. O rok později kapela nahrála demo s názvem "Canterwille" (Umrlčí hora; Strašidlo z Canterwille; Razzia; Těžká hodina; Ulice fantomů; Zduř péro kuř; Zákon; Horečka; Lebka; Vzpomínka na DKP; Můj přítel ďábel; Sociální případ; Kříž u potoka). Později vznikla ve studiu Citron i skladba "Zduř péro kuř" na sampler "Death Metal Session" (1990 Direkt), kterou si jistě pamětníci LOCHNESS s touto kapelou spojují nejčastěji. :o) LOCHNESS regionálně náležely mezi Plzní, Prahou a Brandýsem nad Labem, kde zkoušely v domku rodiny Pařezů (Martina Pařezová - ESTER, její bratr Milan - mj. chlapské party  DETROM, nyní DR. TRICERATOPS). Brandýský domek se otřásal nejspíše v základech, neboť tam kromě občasných zkoušek ESTER duněl též pravidelně DEBUSTROL a každou chvíli jiná kapela Milana Pařeza. Ví se o několika společných koncertech s kapelu TÖRR, a jinak nic...Víc nic se o této zajímavé dívčí bandě nedochovalo. Snad jen vzpomínka, že hrály v roce 1989 na nabité legendární pražské "Barče" na akci, kde vystoupila společně tehdy značně rozjetá dívčí sice též heavymetalová, ale v porovnání s LOCHNESS  "popíková" LORETTA. Jak se kapela sama prezentovala, jejím stylem byl black metal.. Pro některé ortodoxnější posluchače to byl víceméně "hevík". Často byly LOCHNESS přirovnáváni k VENOM.

Kapela ukončila svoji existenci někdy koncem roku 1990 nebo začátkem 1991 - přesnější informaci se bohužel nepodařilo dohledat, a dokonce v té době populární knize autorů Špuláka a Korála "Ohlasy písní těžkých" není po této dá se říci nejtvrdší dívčí heavymetalové kapele té doby ani vidu ani slechu.

Bubenice pod přezdívkou Lochnesska hrála později v plzeňské partičce DIVNEJ PACH, se kterou nahrála i stejnojmennou desku pro vydavatelskou stáj Monitor.

Fanouškovi Moskytovi díky ještě jednou za poskytnutí informací a fotky.