TAJNÉ SLUNCE

 

Kristýna Slomková

- bicí, zpěv

 

Kristýna Franková

- altsaxofon, flétna

 

Filip Pýcha

- kytara, akordeón, balalajka, zpěv

 

Daniel "Olaf" Kahuda

- elektroakustická niněra, galicijské dudy, flétna, zpěv

 

Jan "Hans" Koubek

- baskytara, zpěv

 

 

 

 

Kapelu založili kytarista a zpěvák Filip Pýcha, niněrista Daniel Kahuda a sólový kytarista Jan Kolář v noci ze Silvestra na Nový rok 1999; fungovala nejprve nepravidelně jako akustické trio.

V roce 2002 byl rozšířením o rytmiku a baskytaru položen základ sestavě současné, která byla po instrumentálních a personálních obměnách dovršena roku 2004 zařazením saxofonu. Již od počátku lze ovšem charakterizovat nejvýraznější prvky, kterými se kapela projevuje dodnes: původní písně (s „absurdně vychytralými“ texty), netradiční hudební nástroje (niněra, dudy, balalajka ap.) a hudební vícežánrovost.

Styl je (obligátně) obtížně charakterizovatelný – řekněme: „alternativní rock,“ nebo „etno-bigbeat.“ Naleznete zde prvky rocku, folku, folklóru, jazzu, keltské hudby, punku, funku, bordunové hudby…a kdoví čeho ještě… Kromě vlastní tvorby si kapela uzpůsobuje východoevropské a keltské kusy.

V dubnu 2005 kapela vydala svépomocí debutové 2CD „...pořád dokola“, ruská část se jmenuje "no pyccku". Nahrávka vznikla na přelomu roku 2004/2005 ve studiu MASS (Milan Andrle Sound Systems - http://www.zvukarna.wz.cz. Křest alba se konal 29. dubna 2005 v pražském rockovém klubu Modrá Vopice.

Více naleznete na internetových stránkách skupiny.