INA URBANOVÁ

 

 rocková zpěvačka

Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, nesmírným charismatem a neochvějnou schopností získat si na svou stranu jakékoli publikum.

 

Její hudební začátky se datují do poloviny 80.let kdy jí umožnilo okusit příchuť šoubyznysu účinkování v popovém seskupení SATURN vedené Pavlem Skalickým, které skončilo vydáním LP „Saturn“. SaturnMezi profesionální zpěvačky ji etablovalo až působení v Tanečním orchestru Českého rozhlasu (TOČR) Felixe Slováčka. Během účinkování u F.Slováčka vyhrála s písní „Nebudeš sám“ soutěž Čtyřlístek a s písní „Letní lásky holčičí“ i polské Sopoty.

 

Následovalo roční hostování u Dalibora Jandy, po kterém se už začalo Ina & Ringprojevovat její stále rockovější hudební cítění, které ji přivedlo ke kapele Unisono. Z té se později zformovala Inina první sólová doprovodná kapela RING, se kterou v roce 1991 vydává u Popronu CD „Karlín“. Před vydáním 2.dlouhohrající desky se Ring rozpadá.

 

I.N.A.

Po dlouhém hledání a zkoušení muzikantů Ina konečně nachází svého vysněného kytaristu. Stal se jím Norbi Kovács, se kterým Ina zakládá skupinu I.N.A. a natáčejí spolu promosingl, který produkuje David Koller.

 

Současně vzniká v Pyramidě na pražském Výstavišti i muzikál HAIR, ve kterém Ina ztvárnila roli Lindy. Právě na zvukové zkoušce muzikálu HAIR se s Inou propadlo pHairódium, následkem čehož byla dvojitá zlomenina pánve a téměř rok na nemocničním lůžku. Tím pádem nedošlo ani k dotočení desky. Po uzdravení se začala Ina pomalu, ale jistě, vracet ke zpívání. Jako hosta je možné ji zaslechnout mj. na CD Harlejova kometa skupiny HARLEJ, vypomáhala svému bratrovi Jiřímu Urbanovi (ARAKAIN) na projektu KAIN, skupinám Lokomotiva, ŠKWOR...

 

V současné době účinkuje Ina v koncertní verzi muzikálu HAIR a s novým repertoárem dala dohromady opět svoji kapelu INAband. Inu je možno vidět i jako Tinu Turner při vystoupeních (T)INA TURNER revivalu či jako Suzi Quatro. Jako hosta ji uslyšíte na CD Legendy 2 Aleše Brichty a Pavly Kapitánové. Od dubna 2005 hraje Ina v muzikálu TAJEMSTVÍ v divadle Kalich.

 

Text a fotografie použity z internetových stránek interpretky. Můžete navštívit také internetové stránky skupiny HANY BANY, ve které Ina nyní působí.

 

 

 

Chcete napsat Ině? Pište pomocí níže uvedeného formuláře.