ZABA

 

Petr Homola – kytara, zpěv

Marek Šebeň – bicí

Jára Doksanská – basa, zpěv (ex Bestie, Pára, Ester, Ksichties)

 

 

 

 

Více informací naleznete na internetových stránkách kapely.

 

 

 

Jára o Zabě:

Nevíte, co znamená ZABA a zajímá Vás to? Já jsem žába, protože mám zelenou basu (od Lojzi Krajíčka z Bratislavy), takže bez apostrofů ZABA. No a kluci jsou ZÁletní BAstardi. Takže tak nějak je to s tím názvem.

 

Začalo to všechno úplně normálně – původní bubeník Lukáš Doksanský (mimochodem shoda jmen se mnou není čistě náhodná) a já jsme spolu chtěli hrát v kapele. Už jsme spolu v jedný hráli a bylo to fajn. A když se rytmika zná tak dlouho jako my, je to jedině dobře, protože spoustu věcí nemusíte řešit. Takže jsme hráli každý jinde a čekali na správný lidi. To se nám v roce 1996 povedlo. Náhodou jsme se seznámili s Leonem Skuciusem a Petrem Homolou. Všechno bylo nějaký rok super, natočili jsme malý CD, ale bohužel nevyšlo to úplně, jak jsme chtěli a dopadlo to tak, že místo Leona s náma hrál Jirka. Je to chyba nás všech, ale máme se s Leonem pořád moc rádi a chodíme spolu na pivo a vůbec je to vlastně náš brácha.  

Takže teda někdy v roce 1999 k nám přišel Jirka Štarha a začalo všechno znova. Nový věci a pak koncem roku 2000 velký, nebo teda normální CD, vyšlo v našem nákladu. Nejdete nějaký mp3, texty, fotky na www.zaba.nebesa.cz

V roce 2001 jsme se taky přihlásili do soutěží Rock Made In Gambrinus a Jim Beam. Dokonce nás vybrali z tý spousty kapel do prvních kol a v RMIG jsme postoupili i do závěrečnýho kola, ale nevyhráli jsme, což nás teda strašně mrzí.

Člověk míní – život mění, jak se říká. Je rok 2002, Jirka s náma už nehraje a Lukáš taky ne. Vztahy s nima máme stejný jako s Leonem – jsou to taky takový naši bráchové, se kterejma rádi chodíme na pivo a vůbec. Skončili jsme na čas jako trio. Nový bubeník se jmenuje Marek Šebeň a je to taky tanečník. Petr Homola a já jsme pořád stejní, jen Petr skončil jako zpívající kytarista. A aby se  nebál, přidal se k nám  Martin Andr. To je sice úplně nejlepší basák, ale s náma pro změnu hraje na kytaru. Protože tady basu držím já.

A mimochodem, podle fotek si určitě všimnete, že jsme mladí a krásní a zvláště ta mužská část stojí za to. A naživo je to daleko lepší!!!

 

Jára

 

Kapela ZABA ohlásila počátkem roku 2004 ukončení činnosti.